ערך: ד"ר אריה גילאי

 
    מחזור אוגוסט 1958
 
  חיילי פלוגה א' מחזור 1958 התגייסו לצה"ל בחודש אוגוסט 1958, והתנדבו לשרת בצנחנים. את הפלוגה קיבלו במחנה בית ליד צוות מפקדים בראשותו של מפקד הפלוגה עמוס נאמן בעצמו בוגר פלוגה א' מחזור 1954, וסגנו אריק עזוז בוגר פלוגה ג' מחזור 1955. שניהם השתתפו בפעולות תגמול ובמלחמת סיני. כדי לגבש פלוגה קרבית מיוחדת, ביקש המ"פ מכל המפקדים, סגל הפלוגה והחיילים, להסתפר ולגלח את שער ראשם. מי שלא הסכים להופיע עם "קרחת" עזב את הפלוגה ובכך הצליח עמוס נאמן לגבש פלוגה עם מורל גבוה, יחסי חברות ורצון להתגבר על קשיים. בסוף חודש נובמבר עברו החיילים קורס צניחה ובסיום הטירונות השתתפו במסע של 65 קילומטר שנמשך 14.5 שעות רצופות. הפלוגה הובילה את הגדוד לניצחונות בתחרויות כושר גופני ובפעילות ספורט. מרבית חיילי הפלוגה המשיכו לקורס מכי"ם באותה מסגרת, וסיימו את הקורס בהצלחה בנובמבר 1959.  
 
סג"מ אלי לנדאו מתדרך את מחלקתו לאיגוף מימין. יושבים מימין לשמאל: גיא גורפינקל, אמנון דואר, גיורא כהן, יורם ברקאי, אליהו כוכבי, יחזקאל דורי, עוזי כהן, גד בהיר ויהודה דרורי.
 
מרגמת סיוע 52 מ"מ. רגם: גדיאל סנה.
מס.2 יורם ברקאי עם רובה FN
  אימון בנגב. מימין למעלה: ישי הוברמן, יורם ברקאי, אליהו כוכבי. שורה אמצעית: שי סלונימסקי, גיורא כהן, יחזקאל דורי, גדיאל סנה, איתן הורוביץ, מפקד המחלקה עוזי צ'פלין ועוזי כהן. למטה: פרוספר חזן, אברהם רינת, הנהג שכטר ומשמאל גדי בהיר.
 
אימון צנחני פלוגה א' בשילוב שיריון.   מימין: יורם ברקאי, אליהו כוכבי, יחזקאל דורי, עוזי כהן, יהודה דרורי, גד בהיר. עומד: אבשי חיטין.
התמונות באדיבות אבשי חיטין מקיבוץ בית זרע.

רשימת מפקדי וחיילי פלוגה א'
רשימה שמית הוכנה ע"י אבשי חיטין מקיבוץ בית זרע.
הרשימה הוכנה
במקור לארגון מפגש 40 שנה לגיוס הפלוגה,
מפגש שנערך בשער הגולן בשנת 1998.
 
שם משפחה שם פרטי שם נוסף מקום מגורים
סגל מפקדי הפלוגה
בן-טוב אריה אידלשטיין הרצליה
בר-נץ  זוהר   איילת השחר
גרביה  גבי   קיבוץ גן שמואל
וולקוביצקי  ישראל    
יעקובי  עמי   רעננה
לנדאו אלי   קיבוץ חפציבה
מיטב דוד וייס קצרין
נאמן עמוס   קיבוץ בית השיטה
עזוז אריק   נהלל
פיטל דוד   נתניה
צמרי  יוסף   קיבוץ מרחביה
צ'פלין  עוזי   קיבוץ מסדה
שופטי  גדעון   קיבוץ עין השופט
שטיינבוק נתן   ראשון לציון
שריבמן רן רנטי קיבוץ בית אלפא
תורג'מן  אבנר   חיפה
   
שם משפחה שם
פרטי
שם
נוסף
מקום
מגורים
אבני    אפרים  אברמוביץ שבי ציון
איטח  יהושע   רחובות
אלון  אליק   שער הגולן
אליגון  עודד   כפר אז"ר
אליהו א.    
אקסלרוד עמייעל   קיבוץ קרית ענבים
ארבלי  אבשלום    
ארז ראובן   קרית טבעון
בהיר  גד   קיבוץ ניר-דוד
בן-אפרים  יגאל   שמיר
בן-אריה דוד   קיבוץ גינוסר
בן-חסן  שמעון בלחסן  פתח-תקוה
בן-יצחק  אברהם   רמת הכובש
בן-שלום ארנון   קבוצת כנרת
ברטשניידר  משה   עכו
ברקאי יורם  השפן יבנאל
גדיאל  סנה   שבדיה
גוטמן  יפתח   קיבוץ נען
גולד  מיכה   הרצליה
גולני  יהודה   קיבוץ בית אלפא
גונן  ישי   קיבוץ דגניה ב
גלעדי  עמי   באר-טוביה
דואר אמנון   קיבוץ רמת יוחנן
דורי      יחזקאל  אקל קבוצת כנרת
דותן אלי  דוכסין מושב כפר הס
דקל     חנן  איידיקר מושב מולדת
דרורי  יהודה   כפר ויתקין
הוברמן  ישי   קיבוץ עין השופט
הורוביץ יעקב יענקלה גבעת חיים איחוד
הורוביץ      איתן  לחוב משמר השרון
הראל      יוסי  זלמנוביץ משמר השרון
וינגארטן  ג'ורג'    
ויירוב דן   מושב סתרייה
וילן  גרשון   קיבוץ נגבה
זאבי  אסף   אשדות יעקב איחוד
זמוצקי   יוסי גלגלי קבוצת כנרת
חדווי אייל    ירושלים
חיטין     אבשלום  אבשי קיבוץ בית זרע
חליבה י.    
טולדו  אברהם   כפר מנחם
     
     
 
שם
משפחה
שם
פרטי
שם
נוסף
מקום
מגורים
יוגב   גיא גורפינקל קבוצת כנרת
ינובסקי  דוד    
כבירי  משה   חיפה
כהן  גיורא   קיבוץ בית זרע
כהן  עוזי   שער הגולן
כהן     חיים הבר קיבוץ קרית ענבים
כוכבי      אליהו פיסטוק כפר רופין
לביא  אריק   קיבוץ כפר גלעדי
לוגר  שמואל   קיבוץ בית השיטה
ליזרוביץ נח   חולון
מורן רן קוזמה קיבוץ שער הגולן
מילשטיין אורי   רמת אפעל
מימוני  יהודה   קיבוץ נגבה
מישר  אמנון מוסה  קיבוץ דגניה ב
מלמד  שמואל   קבוצת כנרת
ממלוק  עמית    גבעת חיים מאוחד
מרין  ישראל    אשקלון
מרק  עמנואל   קבוצת כנרת
סדן  אמציה   כפר סבא
סדק  ראובן   קיבוץ מרחביה
סלונימסקי שי   קבוצת כנרת
עשת   יגאל קמינצקי אשדות יעקב איחוד
פאנו  יהושע    
פינשטיין  אהרון   פונים רמת יוחנן
פרג  ארנון   קיבוץ בית זרע
פרויליך  הלל   מושב מולדת
פרוספר  חזן   ראשון לציון
צור   עוזי פינקלשטיין קיבוץ שמיר
קפלן  אברהם   מושב קדימה
קצירי  דרור   שער הגולן
קרויאנקר  דוד   ירושלים
קריגר  יגאל   קיבוץ גת
רוט  דודו   קיבוץ אפיקים
רז הלל   קיבוץ עינת
רינת  אברהם ימפולסקי קיבוץ בית זרע
שגיא דני קודלר קיבוץ נווה איתן
שחר שאול חרך קיבוץ מסדה
שילה גד   שער הגולן
שכטר  יהושע   חיפה
שקד  נתן מנדל  מבשרת ציון
תומר   אורי לנסקי קיבוץ אפיקים
     

         
לעמוד גדוד 890   לפלוגה א'
מחזור 1954
  להיסטוריה של
גדוד 890
עדכון אחרון: 28-07-2012        

| אודות האתר || תודות || עמוד הבית || מפת האתר || חיפוש שם || לוח מודעות || כתבו אלינו || עמותת הצנחנים |
אתר הצנחנים בעשור הראשון. כל הזכויות שמורות ל אגן מחשוב © 2004 - 2014
IDF Paratrooper's History Site Copyright AGN © 2004 - 2014
בניית האתר, עיצוב, מחקר, ראיונות, כתיבה ועריכה: ד״ר אריה גילאי ז״ל